Transparent Ekodar

Adres:

  • Świlcza 168 - budynek ECIGKiT - pokój nr 23
  • 36-072 Świlcza

Dane kontaktowe:

  • Tel./fax: 17 86-70-123
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • www:  http://www.ekodar.swilcza.com.pl

Stowarzyszenie to powstało w 2004 roku. Członkami Stowarzyszenia są rolnicy, którzy produkują żywność metodami ekologicznymi, zboża, warzywa i owoce jak również hodowcy krów i kóz, którzy produkują sery twarogowe, serki kozie, serki topione, a także gospodarstwa pasieczne, które produkują miody ekologiczne różnych rodzajów i smaków. Stowarzyszenie zrzesza około 50 gospodarstw ekologicznych z certyfikatem, z terenu województwa podkarpackiego. Członkowie stowarzyszenia biorą czynny udział w imprezach organizowanych na rzecz promocji rolnictwa ekologicznego w kraju i za granicą.

Celem działania stowarzyszenia jest wspieranie rozwoju produkcji i przetwórstwa żywności metodami ekologicznymi, a także tworzenie dla nich rynków zbytu. Wsparciem organizacyjnym i merytorycznym chcą objąć zarówno rolników jak też przetwórców i handlowców, którzy podejmą się tego niezwykle istotnego zadania. Swoim działaniem obejmują całe województwo podkarpackie, a w szczególności gminę Świlcza, natomiast zasady działania stowarzyszenia opierają się na pracy społecznej jego członków.

Do tej pory zorganizowali kilka szkoleń, na których informowali rolników, jak można założyć gospodarstwo ekologiczne. We współpracy z sołtysami i Kołami Gospodyń Wiejskich  stowarzyszenie organizuje spotkania w każdej wiosce.