Spotkanie literacko muzyczne z pisarką i ilustratorką Edytą ZarębskąW dniu 17 maja w Filii Bibliotecznej w Rudnej Wielkiej odbyło się spotkanie literacko - muzyczne z pisarką i ilustratorką Edyta Zarębska oraz muzykiem i kompozytorem Robertem Zarębskim, zatytułowane „Śpiewająca biblioteka”.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klasy 3 wraz z swoją wychowawczynią Panią Moniką Grzybowską.

Pani Edyta opowiadała o swoich dziecięcych marzeniach aby zostać pisarką i o tym, jak trzeba pracować aby te marzenia stały się rzeczywistością. Pokazała dzieciom, jak powstaje ilustracja, mówiła o swoich książkach. Do zabawy włączył się również Pan Robert który przeczytał fragment książki bajkopisarki „Opowieści babci Gruni”, pokazując jednocześnie kunszt aktorski. Ponadto pan Robert – muzyk i kompozytor przy pomocy instrumentu klawiszowego śpiewał z dziećmi  piosenkę, która opowiada  o marzeniach i bibliotece. Były zagadki, twórcze propozycje, dużo śmiechu i zabawy .

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Na koniec do pisarki ustawiła się kolejka dzieci, które zakupiły książki i chciały otrzymać pamiątkowy wpis z autografem.

Dziękujemy Pani Edycie Zarębskiej i Panu Robertowi za miłe spotkanie.


Zapraszamy do galerii zdjęć ...