Zdjęcie grupowe zwycięskiej drużyny

Po rocznej przerwie spowodowaną panującą pandemią koronawirusa rozgrywki o Puchar Wójta gminy Świlcza w 2021 roku odbyły się bez żadnych przeszkód. Do rywalizacji zgłosiły się wszystkie drużyny seniorskie z terenu gminy tj. LKS „Bratek” Bratkowice, LKS „Dąb” Dąbrowa, LKS „Mrowlanka” Mrowla, KS „Rudnianka” Rudna Wielka, LKS „Trzcianka” Trzciana oraz KS Świlcza.

Gospodarzami eliminacji do turnieju finałowego w dniu 18 lipca były KS Świlcza oraz LKS „Mrowlanka” Mrowla. W grupie A na stadionie w Świlczy obok gospodarzy rywalizowały zespoły ze Trzciany i Dąbrowy. Mecze toczyły się pod dyktando zespołu ze Świlczy, który swoje spotkania wygrał wysoko i zdecydowanie, a skutecznością błysnął zawodnik tego klubu - Mateusz Pizło, zdobywca 6 bramek. W grupie B rywalizacja była już bardziej zacięta. Na boisku w Mrowli obok „Mrowlanki” grały ekipy z Rudnej Wielkiej i Bratkowic. Gry były bardziej wyrównane, chociaż tak jak w przypadku turnieju w Świlczy to gospodarze wygrali oba mecze. O zajęciu drugiego miejsca w grupie zadecydowała wygrana „Rudnianki” z „Bratkiem”. Mecze toczyły się w systemie „każdy z każdym” i trwały 2 x 30 minut. Zwycięzcy swoich grup zakwalifikowali się do finału, a zespoły z drugich lokat do meczu o trzecie miejsce. Drużyny z trzecich miejsc odpadły z turnieju.

Wyniki w grupie A: stadion KS Świlcza

KS Świlcza – LKS „Dąb” Dąbrowa 7:0 (4:0)

7:0 – Mateusz Pizło (45 min.)

LKS „Dąb” Dąbrowa – LKS „Trzcianka” Trzciana 1:1 (1:1)

Bramki:
   1:0 – Jakub Feret (19 min.)
   1:1 – Jan Miłek (25 min.)

LKS „Trzcianka” Trzciana - KS Świlcza 1:4 (1:2)

Wyniki w grupie B: stadion LKS „Mrowlanka” Mrowla

LKS „Mrowlanka” Mrowla - KS „Rudnianka” Rudna Wielka 4:2 (1:1)

4:2 – Dominik Zając (57 min.)

KS „Rudnianka” Rudna Wielka – LKS „Bratek” Bratkowice 3:1 (1:1)

Bramki:
   0:1 – Filip Madej (8 min.)
   1:1 – Hubert Czyż (25 min.)
   2:1 - Hubert Czyż (32 min.)
   3:1 - Hubert Czyż (39 min.)

LKS „Mrowlanka” Mrowla - LKS „Bratek” Bratkowice 2:1 (1:1)

2 - 5

W niedzielę 25 lipca na stadionie w Rudnej Wielkiej odbyły się finały. O godzinie 1500 w meczu o trzecie miejsce zmierzyły się A-klasowe zespoły KS „Rudnianki” Rudna Wielka i LKS „Trzcianki” Trzciana. Od samego początku przewagę uzyskali zawodnicy ze Trzciany i to oni stworzyli sobie kilka bardzo dobrych sytuacji bramkowych. Brakowało tylko skutecznego wykończenia. Drużyna gospodarzy od czasu do czasu też potrafiła zagrozić bramkarzowi gości, ale ten był czujny przez cały pojedynek i nie dał się zaskoczyć. Gdy licznie zebrani na stadionie kibice szykowali się na konkurs rzutów karnych w 80 minucie spotkania Jan Miłek sprytnym strzałem z pola karnego w długi róg wyprowadził „Trzciankę” na prowadzenie. Ten sam zawodnik 10 minut później efektownym uderzeniem głową pokonał golkipera „Rudnianki” po raz drugi i podwyższył wynik na 2:0. W finale pocieszenia górą była więc drużyna ze Trzciany, ale zawodnikom z Rudnej Wielkiej również należą się słowa pochwały za ambitną postawę w trakcie całych rozgrywek.

KS „Rudnianka” Rudna Wielka – LKS „Trzcianka” Trzciana 0:2 (0:0)

Bramki:
   0:1 – Jan Miłek (80 min.)
   0:2 – Jan Miłek (90 min.)

O godzinie 1715 na płytę boiska wyszli zawodnicy LKS „Mrowlanka” Mrowla i KS Świlcza, a stawką meczu było zwycięstwo w całym turnieju. Przed spotkaniem trudno było wskazać faworyta, gdyż obie drużyny prezentują wyrównany poziom. Jeden i drugi zespół wygrał swoje mecze eliminacyjne. Również w zakończonym sezonie zarówno „Mrowlanka” jak i KS Świlcza uplasowały się w czołówce rzeszowskiej B klasy z podobnym dorobkiem punktowym. Mecz finałowy był zacięty, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Jedyny gol padł w 67 minucie, a jego autorem był Bartłomiej Przybyło, który wykorzystał duży błąd Świlczańskiej defensywy i skierował z kilku metrów piłkę do siatki. Jeszcze pod koniec meczu szansę na wyrównanie miał zespół KS Świlcza, ale jego napastnikowi zabrakło trochę szczęścia i to ostatecznie zawodnicy „Mrowlanki” cieszyli się z końcowego triumfu. Tym samym drużyna prowadzona przez Huberta Różańskiego obroniła tytuł sprzed dwóch lat. Na pocieszenie pokonanym pozostaje tytuł najlepszego snajpera turnieju. Królem strzelców z dorobkiem 6 bramek został bowiem zawodnik ze Świlczy - Mateusz Pizło.

LKS „Mrowlanka” Mrowla – KS Świlcza 1:0 (0:0)

Bramki:
   1:0 – Bartłomiej Przybyło (67 min.)

Ostateczna klasyfikacja Pucharu Wójta w piłce nożnej 2021 r.

• Łukasz Dragan, Dominik Zając (obaj „Mrowlanka”) – po 2
  • Paweł Kubicz, Mateusz Bachórz, Bartłomiej Przybyło (wszyscy „Mrowlanka”), Marcin Malankiewicz, Bartosz Molęda, Jakub Parys, Patryk Jakubowski, Hubert Lis (wszyscy KS Świlcza), Kamil Szczepański („Rudnianka”), Michał Bednarz, Filip Madej (obaj „Bratek), Jakub Feret („Dąb) – po 1

Turniej piłkarski o Puchar Wójta Gminy Świlcza od wielu lat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczestniczących klubów piłkarskich, a także sympatyków futbolu. Jest doskonałą okazją do popularyzacji tej dyscypliny sportu, a także zachęcenia dzieci i młodzieży do wspólnego oraz aktywnego spędzania czasu wolnego. Podczas rozgrywania spotkań finałowych stadion w Rudnej Wielkiej wypełniony był po brzegi kibicami z terenu całej gminy. Warto podkreślić, że wszystkie mecze przebiegały w atmosferze fair play i sportowej rywalizacji. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwali ratownicy z Podkarpackiego Centrum Ratownictwa Medycznego w Rzeszowie. Słowa podziękowania należą się również gospodarzom eliminacji i finałów. Zarządy i piłkarze „Mrowlanki”, KS Świlcza i „Rudnianki” jak zwykle stanęły na wysokości zadania, w odpowiedni sposób przygotowując boiska, zaplecza sanitarne, szatnie, a także grilla i nagłośnienie w Rudnej Wielkiej.

Po ostatnim gwizdku sędziego Wójt Gminy Świlcza – Adam Dziedzic wyróżnił najlepsze zespoły wręczając im pamiątkowe puchary i dyplomy. Również król strzelców turnieju otrzymał statuetkę oraz dyplom. Wykonane zostały pamiątkowe zdjęcia.