Zakończenie roku szkolnego 2019/20

Zakończenie roku szkolnego 2019/20

Odsłony: 510

zakonczenie roku szkolnego 3Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele,
Uczniowie i Rodzice!

Rok szkolny 2019/2020, który właśnie się kończy, zapisze się w naszej historii jako wyjątkowy. Przypadł bowiem na czas obchodów jubileuszu 30-lecia funkcjonowania samorządów terytorialnych w naszej Ojczyźnie i Gminy Świlcza po transformacji ustrojowej 1989 r.

Ponadto od marca br. przeżywamy wszyscy pandemię śmiercionośnego koronawirusa, który zmienił cały świat. Najważniejsze jednak jest to, że te wydarzenia pokazują jak wielką moc mają marzenia i działania ludzi, którzy pragną zdrowia wolności i autonomii, szczęścia i spełniania marzeń.

Dzieje Gminy Świlcza nierozerwalnie związane są z wielką historią Polski i Polaków. Dziękuję za wszystkie trudne inicjatywy podejmowane w mijającym roku szkolnym w związku z tymi dwoma wydarzeniami.

Szanowni Państwo! Kochani Uczniowie!

Na progu wakacji dziękując Wam wszystkim za czas wytężonej pracy w trakcie kończącego się, wyjątkowego roku szkolnego, życzę zdrowych, bezpiecznych, udanych wakacji. Niech odebrane świadectwa i nagrody przypominają Wam, że edukacja to wspólna droga uczniów, nauczycieli i rodziców, a umieszczone na świadectwach oceny i opinie to znaki świadczące o tym, jak układa się nasza współpraca.

W przyszłym roku szkolnym każdy z Was, zarówno uczniowie i nauczyciele czy rodzice może być jeszcze lepszym ogniwem procesu nauczania i wychowania.

Zapewniam Was, że Gmina, tak jak dotychczas, nie ustanie w wysiłkach, by stwarzać jak najlepsze warunki do nauki, pracy, wyrównywania szans, czy rozwijania talentów realizowania marzeń.

Ale cieszmy się wakacjami. Niech każdy z Was zagospodaruje ten wolny czas według własnych potrzeb i zainteresowań. Zawsze pamiętajcie o bezpieczeństwie. Chcę spotkać się z Wami po wakacjach.

Adam Dziedzic
Wójt Gminy Świlcza

Drukuj