Przekazanie sprzętu strażackiego jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Świlcza

sprzet ospW dniu 14 lipca 2020 r. sprzęt wartości 40.419,00 zł trafił na ręce siedmiu jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Świlcza (jednostka OSP Bratkowice na własny wniosek otrzymała sprzęt wcześniej). Przekazanie wyposażenia odbyło się na parkingu położonym w Trzcianie - obok Gminnego Centrum Sportu, Kultury i Rekreacji. Przekazującym był Wójt Gminy Świlcza – Adam Dziedzic, który w towarzystwie Komendanta Gminnego ZOSP RP O/Świlcza – Bogdana Ciocha powierzył naczelnikom i prezesom OSP ekwipunek strażacki niezbędny do utrzymania gotowości bojowej jednostek. Jest to głównie wyposażenie i uzbrojenie osobiste strażaka, a także wyposażenie techniczne. Środki, za które sprzęt został zakupiony w całości pochodziły z budżetu gminnego.

Doposażenie jednostek ma na celu przede wszystkim zwiększenie skuteczności działań strażaków – ochotników, którzy odpowiadają za bezpieczeństwo mieszkańców gminy, a także za majątek publiczny i prywatny. Posiadanie odpowiednich narzędzi pracy pozwoli stworzyć poczucie spokoju, bezpieczeństwa i pewności w razie wystąpienia zagrożeń – zarówno wśród członków OSP jak i lokalnej ludności.

Poniżej zestawienie sprzętu, który zgodnie z zapotrzebowaniem zgłaszanym przez naczelników trafił na stan jednostek OSP z terenu gminy Świlcza:

Lp.

Rodzaj wyposażenia

Ilość

1.

Ubranie strażackie specjalne

4 komplety

2.

Ubranie koszarowe

7 kompletów

3.

Rękawice strażackie specjalne

13 par

4.

Buty gumowe bojowe

5 par

5.

Buty skórzane specjalne

2 pary

6.

Kamizelki odblaskowe

14 sztuk

7.

Wąż tłoczny W-75 i W-52

24 sztuki,

8.

Butla powietrzna stalowa

2 sztuki

9.

Tłumica

3 sztuki

10.

Szafka strażacka

2 sztuki

11.

Pilarka spalinowa

2 sztuki

12.

Latarki (różne typy)

13 sztuk

13.

Linka strażacka asekuracyjna

2 sztuki

14.

Redukcja 75/52

4 sztuki

15.

Lizak sygnalizacyjny

4 sztuki

16. Radiotelefon przenośny wraz z bateriami, maszt oświetleniowy, bosak, opryskiwacz ręczny ciśnieniowy, przedłużacz elektryczny, wytwornico-prądownica pianowa, środek odtłuszczający Po 1 sztuce

 

____________________________________________________

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ...


Drukuj   E-mail