Na zawsze zostaniecie w naszej pamięci... - pożegnanie klas ósmych - Szkoła Podstawowa w Trzcianie

Odsłony: 542

zakonczenie roku szkolnego trzcianaAle to już było i nie wróci więcej
I choć tyle się zdarzyło
To do przodu wciąż wyrywa głupie serce
Ale to już było, znikło gdzieś za nami ...

 

25 czerwca 2020 roku odbyło się uroczyste pożegnanie klas ósmych, inne niż zazwyczaj, bo pod reżimem sanitarnym, wynikającym ze stanu pandemii. To był wyjątkowy czas dla absolwentów i ich rodziców, ale również wyjątkowy w historii naszej szkoły, całego świata- czas zdalnych lekcji i choroby koronawirusa. O godzinie 10:00 uczniowie, rodzice i nauczyciele połączyli się za pośrednictwem platformy Teams, aby wysłuchać prezentacji przygotowanej przez samych absolwentów oraz ich młodszych kolegów z klasy siódmej pod opieką Bogdana Barlika i wychowawców- Doroty Majki i Jakuba Grodeckiego. Ósmoklasiści i ich rodzice podziękowali swoim nauczycielom, koleżankom i kolegom, wszystkim, którzy sprawili, że tych osiem lat w murach naszej szkoły było niezwykłe.

Następnie o godzinie 12:00 została odprawiona Msza św. w intencji ósmoklasistów naszej szkoły. Ksiądz proboszcz Janusz Winiarski, nawiązując do ewangelii, zaznaczył, że dom, przyszłość młodych ludzi należy budować na skale, na mocnych fundamentach, na wartościach, których nauczyli się już do tej pory- w szkole, w rodzinie, w Kościele.

O godzinie 13:00 w sali gimnastycznej odbyła się ostatnia- oficjalna część pożegnalnego spotkania. Uroczystość miała podniosły charakter, której towarzyszył Sztandar szkoły, odśpiewanie hymnu państwowego. Nie zabrakło zaproszonych gości na czele z Dyrekcją Szkoły i Księdzem Januszem Winiarskim, dumnych rodziców i nauczycieli. Pan dyrektor Artur Szary pogratulował uczniom wszystkich osiągnięć i życzył im szczęścia na dalszej drodze nauki. Nadszedł ważny moment uroczystości – wszyscy absolwenci otrzymali pamiątkowe dyplomy ukończenia Szkoły Podstawowej w Trzcianie. Następnie nastąpiło wręczenie najlepszym uczniom nagród i dyplomów. Specjalne wyróżnienie wójta gminy Świlcza, za najwyższą średnią wśród uczniów klasy ósmej, otrzymał Adrian Depa. Dyplomy, nagrody i upominki- bidony wręczono również najlepszym sportowcom. Niejednemu uczniowi i nauczycielowi zakręciła się łezka na wspomnienie wspólnie przeżytych lat. Szkoła Podstawowa dla ósmoklasistów to już historia, ale pamiętajmy, że najważniejsze są dni, których jeszcze nie znamy.

Gratulujemy wszystkim naszym absolwentom i ich rodzicom. Dziękujemy za trud i wysiłek: uczniom za pracę nad sobą, a rodzicom za wychowanie własnych dzieci. Dziękujemy za to, że nasi uczniowie są koleżeńscy, empatyczni, mają szacunek do siebie i innych, za to, że kierują nimi emocje i potrafią nawiązać relacje z innymi, a to w życiu jest najważniejsze i najcenniejsze. Równocześnie życzymy wspaniałych wyników z egzaminu i dostania się do wymarzonej szkoły.

Anna Woźny

____________________________________________________

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ...

Drukuj